.WHAT Y0U ARE, WE ALS0 WERE........................WHAT WE ARE, Y0U ALS0 WiLL BE.

O metalu 2

23. září 2005 v 16:56 | HřbiTovanda |  - MeTal
gothic metal
- Následovník doom metalu. Ale mnohem jemnější a melodičtější. V tomto stylu je povoleno skoro všechno. Hlavní je, aby to mělo takovou tu trošku melancholickou náladu. Samozřejmě, že, stejně jako celý metal, i gothic metal musí vycházet z el. kytar. V tomto stylu se samozřejmě používají různé smyčcové nástroje, flétny, hoboje a spousta, spousta dalších hudebních nástrojů. Prakticky všechno co hudebníky napadne. Zpěv by měl být spíš odlehčenější a neměl by to být žádný chrčák, přednost má hluboký mužský hlas a čím dál častěji ženský zpěv. Vůbec v tomto stylu se ženy vyskytují podstatně více než v jiném metalovém stylu. Je spousta skupin, kde jsou dva zpěváci. Ale na rozdíl od doom metalu mužský zpěv je převážně čistý a srozumitelný a žena zpívá buď operním zpěvem (velmi často) a nebo normálně. Ten operní zpěv bývá velmi kvalitní. Vůbec zpěvačky v metalových skupinách mají kvalitní hlas. jedná se např. o kapely: Nightwish, Lacrimosa, Dreams Of Sanity, Dreadful Shadows, Lacuna Coil, Haggard, Cemetary Of Scream, Macbeth, Tristania, Trail Of Tears, On Thorns I Lay, Entwine, Dominion, a česká Silent Stream Of Godless Elegy, v těchto skupinách zpívají muž a žena a v následujích kapelách se o zpěv postaral hlavně muž: Ever Eve, My Insanity, Aion, Ancient Ceremony, Heavenwood, Crown Of Autumn a spousta dalších. . Gothic metal je prostě nejlepší.
progresive metal
- Převážně se jedná o skupiny, které se skládají ze známých hudebníků, kteří už mají za sebou úspěšnou kariéru. No a hrají takový mix všeho možného. Ovšem v žádném případě do onoho mixu nepatří ty tvrdé styly. Prostě pohodovka. Na hranici s rockem. Např. Dream Of Theatre, Liquid Tension a Working Man.
atmospheric metal
- tento styl je něco na způsob gothic metalu, ale mnohem, mnohem měkčí. Příkladem může být Tiamat posledních 4 let. V hudbě se vyskytují různé doplňky na způsob šumícího moře, zvuky lesa apod. Do tohoto žánru lze zařadit i The Gathering s albem "How To Measure A Planet", kde je slyšet vysílání z vesmírné stanice. Takže je to spíš na odlehčení. Žádný nářez se nekoná. Čistý atmospheric metal je vesměs nuda.
folk metal
- každý ví, co to je folková hudba. No a samozřejmě, že i tento styl neušel zájmu metalových skupin. Zářným příkladem může být anglická skupina Skyclad. Folk metal patří do těch měkčích stylů. Převážně se jedná o melodiku převzatou z folklóru té země, ze které pochází daná skupina. Velmi často skupiny používají i hudební nástroje, typické pro danou zemi. Samozřejmě je to jen jako doplněk. Takže svým způsobem bychom tento styl mohli nazvat i jako national metal:) Zajímavý styl, který metalovým posluchačům přibližuje kulturu dané země, sice poněkud zkresleně, ale přece.
symphonic metal
- tak tento styl je zřejmě jasný už ze samotného názvu. Prostě metal v doprovodu symfonického orchestru. . Například Waltari a jejich album "Yeah! Yeah! Die! Die!", death metal, skloubený se symfonickým orchestrem, nebo Rage a pražský symf. orchestr na albu "Lingua Mortis". Ale i u těchto kapel se jednalo vesměs o projekty. Něco jiného je například symfonický metal v podání Therion či Lacrimosa. Zatímco Therion už zřejmě vyčerpal své nápady na albech "Theli" a "Vovin", tak Lacrimosa na albu "Elodia" předvedla, jak se má hrát symfonický metal. Symphonic metal patří mezi velmi nákladný styl a tak těch skupin, hrající tento styl, není moc.
dark metal
- To by mělo být něco na způsob black metalu, což? No, zřejmě by z black metalu měla daná skupina hrající dark metal hodně čerpat. A vesměs ano. A k tomu prvky gothic metalu s melancholickými náladami. A které skupiny podle této chrakteristiky sem patří? Tak třeba Graveworm, Legenda, Inner Shrine, Empyrium, Summoning, Opeth apod.
techno metal
- velmi mladý styl. Do povědomí se dostal zejména díky skupině Waltari a The Kovenant. Asi všichni ví, co to je techno. Ovšem techno metal není zas až tak techno hudba, která by se měla hrát někde na house párty. Kovenant hraje docela tvrdou hudbu a techno zde zastupují hlavně rytmy a samply. Je to docela náhul. Více o tomto stylu až když bude více skupin. Techno metal ještě není oficiální označení, . . .
white metal
- sem spadají všechny křesťanské metalové skupiny. A to může jít o death metal, doom metal, gothic metal, no prostě o všechno možné. Jediným společným jmenovatelem jsou křesťanské texty oslavující Ježíše, Boha apod. Jinak znějí úplně k nerozeznání od "nekřesťanských" skupin.

Tak, tohle byla stručná charakteristika jednotlivých stylů.Nu ale každý posluchač má na daný styl, svůj názor a taky hranice mezi jednotlivými styly vidí někde jinde. . .
pževzato od Petříčka z metalmaniacs.cz a mírně upraveno :P :D :X
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verunka:-* Verunka:-* | E-mail | 9. března 2008 v 7:07 | Reagovat

je to tu fakt dobrý..chválím:)

2 ponies ponies | 17. května 2008 v 11:25 | Reagovat

jo fakt dobrá stránka

3 Corey Corey | 30. října 2008 v 7:15 | Reagovat

mazec stranky fak cool metal je poradna hudba ne jako hip-hop akorat kecani a hovno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.